Čo je to karma?? Myslím, že väčšina z vás vie , ale pre tých čo len matne tušia trošku vysvetlenia:

Karma je niečo čo si prinášame na Zem v okamžiku nášho narodenia. Je to súbor našich nezvládnutých úloh z minulých životov. Je to "domáca úloha" ktorú sme sa rozhodli pred našim narodením vykonať práve v tomto živote.  To znamená, že každý z nás si svoj údel - starosti aj radosti vybral už prd narodením . Sami sme si stanovili aké ťažké obdobia a skúšky nás čakajú. Náš súčasný život je pre našu dušu školou duchovného rastu, ktorá nás buď posunie a kúsok ďalej alebo nechá opakovať ročník :)

Zákon karmy pôsobí presne podľa Newtonových zákonov o príčine a dôsledku . Z toho vyplýva, že ak v tomto živote niekomu ublížime, tak v budúcom sa s týmto človekom opäť stretneme , aby sme si svoje dlhy vyrovnali. Kľudne to môže byť aj v opačnom pohlaví, za iných podmienok a vzťahov, ale pôvodný problém je rovnaký. Karmickú reťaz je možné pretrhnúť len jediným spôsobom  - uvedomením si karmickej záťaže a vedomým odpustením . Karmickú reťaz môže pretrhnúť ktokoľvek, kto je ňou zviazaný.

Ako sa prejavuje karmická záťaž v našom živote? Napríklad tým, že sa narodíme do zlých rodinných podmienok, bez lásky a podpory,alebo odmala nás trápia závažné choroby, prípadne v rodine sa opakujú nešťastia či náhle úmrtia. Handicapy, sklony k samovražde, problémy s partnermi, neplodnosť, strata majetku, problémy v práci  - toto všetko sú naše karmické úlohy , ktoré sme sa rozhodli prijať a prekonať. Preto nemá zmysle sa sťažovať na zlý osud, ale prijať ho a snažiť sa ho zvládnuť. Pretože tieto úlohy sa pred nami budú odohrávať dovtedy kým ich nepochopíme a neprijmeme, tak prečo to neurobiť teraz? Prečo nezačať práve dnes so svojou premenou na lepšiu bytosť?

Po narodení naša myseľ zabúda všetko z minulých životov, pravdu si pamätá iba Duša. Malé detičky sú v spojení s Dušou, preto často komunikujú s anjelmi, a duchovnými bytosťami. No postupne preberajú vzorce chovania spoločnosti, kde to nie je žiadúce, a preto sa odpútavajú od Duše a jej pravdy.

Karmalógia je názov pre karmickú numerológiu , ktorá sa zaoberá vplyvom karmickej rodovej záťaže a jej dopadom na súčasný život. Z dátumov rodičov ako aj nás samých a našich detí zistíme podobenstvo odovzdaných karmických úloh a zároveň ponúkneme možné riešenie . Ak zmeníme aspekty karmických nastavení, môžeme zmeniť udalosti v našom osude. Od nášho rozhodnutia záleží či sa staneme pánmi svojho osudu :) Hoci si to neuvedomujeme, svojím narodením sme sa zapísali do školy - do školy duchovného učenia. Tak ako v klasickej škole musíme postupne prejsť jednotlivými skúškami a triedami, tak aj v tejto duchovnej je to podobné. Dovtedy budeme približne v rovnakom prostredí za rovnakých podmienok,dokiaľ sa nám nepodarí zložiť svoju skúšku a posunúť sa ďalej. Súčasne získame rozvinutejšiu inteligenciu a osvietenejšieho ducha , aby sme mohli podstupovať stále náročnejšie skúšky až kým sa z nás nestane majster:)

 

Reinkarnácia a zákon karmy jasne a vyčerpávajúco vysvetľujú, prečo je niekto zdravý, iný chorý, prečo niekto nemôže mať deti, iný žije v chudobe.  Pojmy ako karma, reinkarnácia, numerológia či astrológia sa bežne nachádzali aj v Biblii, no odstránili ich  po koncile v roku 553. Našťastie niektoré zmienky tam ostali dodnes.

 

 

 

 

 

 

 

 

PrihlásenieKto je online

Máme hosť: 1 pripojení

Partneri