Drak je šťastné znamenie symbolizujúce nebeskú moc. Prináša štvoraké požehnanie: bohatstvo, harmóniu, cnosť a dlhý život. Ale všetko má svoj rub a líc. Drak síce ľahko dosiahne úspech - ale nesmieme zabúdať, že drak je rozprávková bytosť a ako taký je iba čírou ilúziou. Jeho silná osobnosť je iba zdanie.

Drak prekypuje životným elánom a podnikavosťou. Je úprimný, spoľahlivý, dokonalý. Má pevnú vôľu, je inteligentný, na všetko nadaný, veľkorysý a miluje humor. Neznáša pokrytectvo, ohováranie, intrigy a klamstvo.

Má vplyv na svoje okolie, ktoré ho poslúcha. Ak potrebuje, donúti vás k zmene vašich plánov. Rád vystavuje na odiv svoju vznešenosť. Je obdarený císarskými vlastnosťami ako je hrdosť, statočnosť, spravodlivosť, zmysel pre fér jednanie, ale tiež nadutoť, tvrdohlavosť a hlavne neschopnosť odísť včas z boja.

Málokedy prosí o pomoc, radšej padne, ale je víťazom, aspoň morálnym. Nie je teda žiaden taktik. Je priamočiary - čo na srdci, to na jazyku. Nič neskrýva, preto z neho nie je dobrý diplomat. Oklamať ho, je celkom ľahké. Je veľkorysý a tolerantý, no po zistení zrady jeho hnev býva strašný, čím dostáva svoje okolie do šokovej terapie.

Ľahko sa necháva vyprovokovať ku grobiánskemu chovaniu a bezohľadnosti. Jeho pevná vôľa a vnútorné sebavedomie ho ženie stále ďalej a ďalej. Pod maskou chladného, sebavedomého a ctižiadostivého Draka sa väčšinou ukrýva nežný a milý dráčik s čistými a nefalšovanými pocitmi, ktoré idú priamo od srdca.

Drak, kariéra a peniaze
Drak je obrovský pracant, svedomitý individualista, do každej práce sa dokáže vrhnúť doslova po hlave a s jeho výsledkami sú vždy všetci spokojní. Od seba a od svojich blízkych žiada veľa, ale s neuveriteľnou veľkorysosťou aj rozdáva.

V práci je poháňaný svojou silnou vôľou. Málokedy máva finančné problémy a väčšinou žije v blahobyte, pretože má úspech v každom povolaní, či sa venuje umeniu, vede, náboženstvu, armáde alebo priemyslu. Bohužiaľ, má rovnaký úspech, ak seba a svoj talent dá do služieb zla. Je vždy víťazom. Draci vedia nadviazať dôležité známosti, sú veľmi nadaní na podnikanie a riešenie úloh.

Ukázať sa s drakom na verejnosti je dôvodom k hrdosti. Draci sa uplatňujú ako podnikatelia, modelky, architekti, hviezdy filmu či populárnej hudby. Vo svetovom šoubiznise fungujú ako živé legendy. Ak sa dajú na politiku, treba s nimi počítať. Ich inteligencia, šarm, charizma a vkus je mimoriadny. Všade žiaria a oslňujú. Ich najväčším problémom však je, že často sami seba opijú vlastnou slávou, nahovárajú si, že sú slávni a úspešní ešte dlho potom, čo to nie je pravda.

Drak a láska
Títo ľudia bývajú obletovaní a veľmi milovaní opačným pohlavím, sami však zriedkakedy milujú naplno z celého srdca. Neradi sa viažu a často bývajú stredobodom milostných afér. Manželstvo ich neláka a niekedy zostávajú slobodnými celý život.Zo všetkých zvieracích znamení najväčšmi Draka priťahuje neodolateľná Opica. Opicu zasa podobne priťahuje Drakova veľkoleposť. Spolu tvoria neporaziteľný pár. Spojenie Draka s Potkanom je rovnako priaznivá kombinácia, lebo tam, kde Drak prejavuje silu, Potkan použije lesť. Spolu dokážu veľké veci. Podobne dobré spojenectvo môže Drak uzavrieť s pokojným a vážnym Hadom, ktorého múdrosť kontroluje Drakove výstrelky. Všetci Tiger, Kohút, Kôň, Koza, Zajac i Prasa vyhľadávajú Draka pre jeho krásu a silu. Dvaja Draci vychádzajú spolu dobre, ale vzťah medzi Drakom a Byvolom môže byť dosť napätý, lebo Byvol je podobne autoritatívna povaha. Zo všetkých zvieracích znamení azda iba Pes je zlým partnerom pre Draka. Drak by sa ocitol pod prísnou kritikou, Pes je totiž dosť cynický a nepodľahne Drakovmu čaru. Nadovšetko stojí za zmienku, že hoci je Drak očarujúci, nie je hlbokomyseľný. Iba ak ovládne svoju povestnú silu, dokáže zázraky. Potrebuje ľudí, ktorí v neho veria!

Sú sebestační a zdá sa, že sú najradšej sami. Ak predsa uzavrú manželstvo, tak to bude v pokročilom veku. K svojmu partnerovi sú galantní a svoje deti zbožňujú. Sú však vždy lepším rodičom ako manželom, pretože bývajú neverní a nespoľahliví.

Skoro vždy však ale dostanú ešte druhú šancu, niekedy i tretiu a štvrtú. Ich zmysel pre osobnú cenu a nadradenosť je nakazlivý a účinný, ostatní sa cítia poctení, keď sa s nimi poznajú.

Drak - dieťa

Rozbujdošený Dráčik je inovátor. Mocný, nebojácny, vnímavý, nič nezakalí jeho idealistický pohľad na život. Vlastné zásady o živote si upresní už v ranej mladosti a bude potrebovať, alebo žiadať, každučkú pomoc. Váži si rodičov a starších a presne plní príkazy. Toto silne citovo založené dieťa potrebuje pripútať svoju náruživú povahu k niečomu alebo k niekomu, koho uzná za hodného svojej oddanosti. Bude mať nespočetné množstvo ideálov: učiteľov, vlastných rodičov, kohokoľvek, o kom má vysokú mienku. Je bystrý, agresívny a nezávislý. A keďže je i odvážny a odolný, znesie podpichovanie aj ústrky, pretože je ochotný a schopný bojovať za svoje práva. Mali by ste mu zverovať zodpovedné úlohy, lebo je ambiciózny a to by ho jednak zamestnalo, jednak by mu dodávalo pocit užitočnosti. Nemá sa mu však dovoliť, aby terorizoval menej výbojné deti. Jeho panovačné spôsoby treba krotiť už v skorom veku.

Dráčikovi musíte dať najavo, že si ho ceníte. Nestačí, že ho iba ľúbite, väčšmi ho poteší, že ho potrebujete. Prejavuje vždy úprimné úsilie a mali by ste ho za to pochváliť, lebo usilovne pracuje, aby sa vám zavďačil a získal si váš rešpekt. Nikdy neraňte jeho sebavedomie tým, že sa mu vysmejete, aj keby sa predvádzal pri celkom jednoduchej úlohe, akoby šlo o nekonečne komplikovaný rituál. Dráčikova samoľúbosť je bezhraničná. Jeho sny stať sa veľkým človekom sú skutočné a preňho celkom reálne. V živote ho city vynesú po nebotyčné výšky a zmetú do nezmerateľných hĺbok. Ak v niečom zlyhá, treba ho presvedčiť, že zajtra bude opäť svietiť slnko. Sám seba posudzuje veľmi prísne. Keď si raz uvedomí svoju chybu, nemusíte mu nič vyčítať ani ho trestať, on sám sa potrestá prvý a vyvodí z toho dôsledky. Ak je vaše dieťa Drak, bude si želať, dokonca možno vyžadovať, aby ste v ňom videli oporu, a urobí všetko, čo je v jeho silách, aby vás nikdy nesklamal. Toto hrdé a sebaisté mláďa bude vždy silné a navždy ostane verné svojim ideálom. Narodilo sa, aby viedlo a vynikalo.

Drak a Partneri

Drak – Potkan

Obe znamenia sú veľmi odlišné, ale dokážu spolu prežiť veľmi šťastné chvíle. Drak a potkan môžu spolu dokázať veľké veci.

Drak – Byvol

Vzťah draka a byvola bude napäté a obidve znamenia sa musia veľmi snažiť, aby vzťah mohol fungovať. Ak toto všetko splnia, môžu si vybudovať skvelý partnerský vzťah.

Drak – Tiger

Drak a tiger môže mať spolu veľmi pokojný vzťah pokiaľ sa im podarí nájsť rovnováhu. Obe znamenia majú schopnosť otvorene sa rozprávať a vyjadriť svoje názory.

Drak – Zajac

Spojenie draka a zajaca vytvára dobrú partnerskú kombináciu. Majú spoločné záujmy a názory a navzájom sa uznávajú.

Drak – Drak

Táto kombinácia nepredstavuje ideálny partnerský vzťah. Draci sú veľmi silné a individuálne znamenia, čo chcú mať všetko pod kontrolou.

Drak – Had

Drak a had vytvárajú úspešný vzťah v láske aj v obchode. Obe znamenia si veľmi dobre rozumejú.

Drak – Kôň

Drak a kôň sa veľmi priťahujú je to vášnivý vzťah, ale je tu problém, že veľmi dlho nevydrží. Problémy vo vzťahu nie sú schopní navzájom riešiť.

Drak – Baran

Drak a baran vytvárajú vzťah veľmi ťažko. Baran je rodinný typ a drak sa nedá príliš ovládať.

Drak – Opice

Vzťah draka a opice je ideálna kombinácia pre draka. Drak a opice vedie vytvoriť skvelý partnerský aj pracovný vzťah. Obe znamenia sa navzájom potrebujú.

Drak – Kohút

Spojením draka a kohúta vznikajú priemerné vzťahy. Kohút by nemal ponižovať draka. Obe znamenia by mali byť voči sebe tolerantnejšie.

Drak – Pes

Nepriateľský a rizikový vzťah, tak takto by sa dalo charakterizovať spojenie draka a psa. Táto kombinácia je veľmi nepriaznivá a malo by sa jej skôr vyhnúť.

Drak – Prasa

Drak a prasa spolu vytvárajú nekonfliktný priateľský vzťah. Drak aj prasa sú romantické znamenia. Táto kombinácia je priaznivá aj pre obchodné vzťahy.

 

PrihlásenieKto je online

Máme hostí: 6 pripojení

Partneri