Prasa

Prasa má veľa dobrých vlastností. Je rytiersky, galantný, nápomocný, svedomitý a úprimný. Je intelektuál, veľmi inteligentný a jeho pamäť je skvelá. Veľa číta (niekedy však bez výberu). Len málokto si to pri prvom kontakte s ním uvedomí, pretože vie svoje duševné poklady ukrývať.

Jeho fyzický vzhľad často nekorešponduje s jeho veľmi mladým duchom, ktorý mu ostáva až do jeho staroby. Navonok často pôsobí placho, vo vnútri je však čestný a férový a čo naozaj neznáša je pretvárka.

Miluje pravdu, pravdou je priamo posadnutý. V spoločnosti má veľký zmysel pre humor, dokáže sa predovšetkým smiať sám sebe. Je výborným priateľom a hoci má len málo naozajstných priateľov, tým niekoľkým je po celý život verný a ochotný sa obetovať. Voči všetkým, ktorých má rád, je veľkorysý. Prasa je preto veľmi príjemný spoločník. Síce nerozpráva často, ale keď raz začne, ťažko ho zastaviť. Je temperamentný až výbušný, ale krotí sa, pretože nenávidí hádky a diskusie. Radšej ustúpi, alebo sa tvári, že súhlasí. Háda sa len s tými, ktorých má rád. Musí mu na niekom veľmi záležať, aby bol ochotný s ním diskutovať.

Často však inklinuje k výstrednostiam a miluje aj ľahký život. Prasa akceptuje ostatných ľudí aj s ich chybami, a preto priťahuje spoločnosť ľudí ktorí majú problémy s pitím, drogami alebo neverou. Prasa by sa mal učiť asertivite a hovoriť NIE, ak už je niečoho naozaj dosť.

Prasa, kariéra a peniaze
Prasa má úspech v každom povolaní, pretože je pracovitý a dôkladný. Po materiálnej stránke si vždy nájde, čo k životu potrebuje. Niekedy však Prasa príliš lipne na hmotných statkoch. Skôr výnimočne urobí hviezdnu rýchlu kariéru, spravidla radšej sleduje dlhodobé ciele a na konci života sa chce ohliadnuť za svojím úspešným životom.

Stojí mu za to bojovať, že potomkom zanechá dobré dedičstvo. Za tichou tvárou Prasaťa je sila a často aj autorita. V praxi má záujem o rôzne manuálne činnosti, ako napr. remeselníctvo alebo sa uplatní ako domáci kutil. Je rád, ak sa ostatní cítia dobre a preto si často volí profesiu ako lekár či ošetrovateľka. Môže sa však stať aj významným básnikom alebo umelcom. V každom prípade, nech sú jeho pracovné úlohy akékoľvek, splní s ich s neobyčajným zápalom. Ak sa Prasa pre niečo rozhodne, nič ho od jeho cieľov neodradí.

Prasa a láska
Prasa je považované za rodinného tvora a jeho prvoradým záujmom je blaho rodiny. Je teda stvorený pre manželský život, vernosť a veci s tým súvisiace. Svojimi deťmi bude veľmi milovaný a pre svoju rodinu dokáže spraviť veľmi veľa. Prasa prežije šťastný život, ak sa oň podelí s pokojným a inteligentným Zajacom alebo s nežnou Kozou. Dobre vychádza aj s Tigrom. Potkan, Byvol, Drak, Kôň a Pes sú preňho ďalší partneri, s ktorými nemáva väčšie konflikty. Spoločnosť iných Prasiat nepokladá za veľmi povzbudzujúcu, ale vie sa s nimi ľahko vyrovnať. Najväčšie problémy mu vznikajú zo styku s Hadom a s Opicou, lebo nie je na úrovni ich prefíkanosti a dôvtipu.

Zo začiatku je však v láske skôr zdržanlivý a dlho svoje city tají - často ich dokonca ani nevysloví. Miluje jemne, nežne a oddane. Prasa bude v osobnom živote vychádzať snáď s každým. Pozor: to však môže znamenať, že jeho naivitu možno zneužiť a preto bude klamaný a sklamaný.

Prasa - dieťa

Dieťa Prasa je sebaisté a spoločenské, ľahko sa s ním zaobchádza. Je samostatné a rozhodné, vedie v školských aktivitách a získava si prestíž vytrvalosťou a nadšením. Je odvážne, keď má čeliť veľkým prekážkam, nefňuká ani sa neponosuje. Fyzicky býva pozoruhodne mocné, bez plaču vydrží značnú bolesť a utrpenie.

Toto mláďa, podobne ako malý Potkan, má obrovský apetít, netreba ho nútiť do jedenia ani sa mu zaliečať, aby papalo, ako malej Ovečke. Pracuje usilovne a veselo, nedá sa ľahko skľúčiť ani odradiť. Príjemným zovňajškom maskuje náruživú povahu. Láskyplnému Prasiatku je v citoch ťažko zachovať vecnosť a odstup. Ak má rád svojich rodičov, zbožňuje i zem, po ktorej chodia, ak nie, sám sa potrestá ľútosťou a pocitom viny, nikoho iného neobviňuje. Nepotrebuje toľko starostlivosti ako iné deti, ale musí mať istotu, že keď sa na vás obráti, budete mu oporou. Dieťa Prasa je svojím spôsobom individualista. Kým nevyžadujete, aby bol vaším otrokom, dovolí vám, aby ste mu boli pánom. Jeho ochota dávať a brať mu zaručuje popularitu medzi rovesníkmi. Snaží sa vyhrávať skôr pre zábavu ako pre odmenu. Nemá veľmi vo zvyku opatrovať si poklady, ľahko rozdáva veci. Malý Prasa napriek vynikajúcej schopnosti organizovať spoločné akcie, uhládzať nezrovnalosti a ochladzovať horúce hlavy má problémy s rozhodovaním, na čiu stranu sa pridať, so skúmaním motívov ľudského konania, ale aj s obmedzovaním nadmerných chúťok i so záľubou v pohodlí. Toto mláďa prijíma výčitky pozitívne. Neúspechy mu dodávajú novú energiu. Zakaždým, keď trvá na zmenách, dokáže každého presvedčiť, že sú nevyhnutné. Do všetkého, čo robí, vkladá všetku silu, presvedčenie a nadšenie. Nenásilným prístupom a miernym prehováraním môže a vie nadchnúť iných, aby konali podľa jeho príkazov. Práve on potrebuje viac disciplíny, ak nemá premárniť svoje schopnosti. Vynikajúco vie plánovať činnosti, návrhy a aktivity iných, no sám je lenivý uplatňovať tie isté pravidlá aj vo vlastnom každodennom živote.

Čokoľvek preňho urobíte, dvojnásobne vám to vráti. Platí to tak o dobrom, ako aj o zlom. Pokiaľ ide o nedostatky jeho milovaných, je absolútne slepý a priateľom bezhranične oddaný. Inštinktívne chápe city či potreby iného človeka, a tak občas vyvoláva dojem, že je primúdry na svoj vek. Toto mláďa, nech robí čokoľvek, ustavične hľadá nové spôsoby, ako využiť obrovskú zásobu svojej energie. Prasiatko všade prináša so sebou pocit súdržnosti. Rád upevňuje vzťahy svojou osobitou pečaťou. Nájdete v ňom nesebeckosť a úprimnú, vášnivú lásku k životu.

Prasa a Partneri

Prasa – Potkan

Mierumilovný vzťah charakterizuje vzťah prasaťa a potkana. Prasa a potkan majú veľa spoločného a navzájom sa priťahujú.

Prasa – Byvol

Nie príliš prijateľný vzťah je charakteristický pre prasa a byvola. Byvol je veľmi neústupčivý, čo vyvoláva množstvo konfliktov.

Prasa – Tiger

Prasa a tiger sú známy svojou vzájomnou príťažlivosťou. Obe znamenie vo vzájomnej kombinácii môžu vytvoriť pekný vzťah.

Prasa – Zajac

Prasa a zajac môžu spolu vytvoriť šťastný a harmonický vzťah. Prasa a zajac sú ideálny partneri obe znamenia majú zmysel pre humor.

Prasa – Drak

Prasa a drak spolu môžu vytvoriť priemerný vzťah. Ich vzťah nebude sprevádzaný konfliktami, ktoré by nedokázali prekonať.

Prasa – Had

Znalci varujú pred touto kombináciou znamení. Vzťah prasaťa a hada je charakterizovaný množstvom konfliktov v osobných, ale aj pracovných vzťahoch.

Prasa – Kôň

Priemerný vzťah je typický pre spojenie prasaťa a koňa. Ich spolužitie je dramatické a nie je zvláštne, že sa často schádzajú a rozchádzajú.

Prasa – Baran

Prasa a baran môžu spolu vytvoriť vrelý a perspektívny vzťah. Obe znamenia sa snažia vložiť do vzťahu všetko dobré, čo v sebe majú.

Prasa – Opica

Pre prasa je opica príliš komplikovaná navzájom sa zraňujú. Môžu sa jeden druhého naučiť chápať, avšak musia tomu venovať veľa času.

Prasa – Kohút

Prasa z kohútom môžu vytvoriť rozumný vzťah, ale musia často ustupovať jeden druhému. Obe znamenia si musia navzájom pomáhať.

Prasa – Pes

Prasa aj pes majú na život rozdielne názory ale i napriek tomu môžu spolu vytvoriť príjemný vzťah. Prasa je tolerantné znamenie.

Prasa – Prasa

Pracovitosť, skromnosť spája do kopy ľudí narodených v znamení prasaťa. Ich vzťah bude mať problémy najmä v organizácii, ale i napriek tomu môžu spolu vytvoriť harmonický vzťah.

 

PrihlásenieKto je online

Máme hostí: 4 pripojení

Partneri