Orientálci popisujú Tigra veľmi výstižne : "Tiger sa nehladká, ten sa obdivuje. A pamätaj si že, aj keď spokojne zavrčí, je to pred útokom." Týchto ľudí spoznáte na prvý pohľad podľa toho, že sú elegantní a impozantní, obdarení značným kúzlom osobnosti. Väčšinou mávajú sklon k bohémskému životu.

Všade kam vkročia, si dokážu získať uznanie a obdiv. Sú to typickí dravci a pri stretnutí s nimi mnohým naskakuje husia koža. Ich prirodzená autorita im dodáva prestíž. Vždy dosiahnu poslušnosť druhých, sebe rozkazovať nedajú. Sú zvyknutí, že sa im každý podriadi a nikto sa im neodváži odporovať. Dokonca aj nepriatelia, ktorí ich chcú zničiť, si ich vážia.

Tiger je nedisciplinovaný rebel. Nikomu sa nepodriaďuje, je vzpurný a divoký. Tiger neustále proti niečomu bojuje, či už je to poriadok, zákon, meštiactvo, spoločenský systém, cirkev, štát. Ale jeho odvaha je nedisciplinovaná a hraničí s ľahkovážnosťou. Nikomu nedôveruje, je tvrdohlavý, svojvoľný a panovačný. Pohrdá zaužívanými spoločenskými konvenciami.

Tiger, kariéra a peniaze
V profesionálnej oblasti si počínajú cieľavedome, ale dosť záleží na ich momentálnych cieľoch. Tieto sa môžu veľmi často meniť podľa záujmu. Tiger môže mať úspech vo všetkých povolaniach, ktoré vyžadujú odvahu a kde nemá nadriadených. Zriedka vykonávajú podradné práce. Radi sa učia a zvládnutý predmet ich zakrátko nudí. M

ilujú každé povolanie spojené s rizikom. Peniaze Tigra nezaujímajú, ale to mu nebráni zbohatnúť. Obecnými chybami sú odpor ku kompromisom a vzdorovitá nechuť prihliadať na záujmy väčšiny. Často vyhľadávajú zamestnania kde môžu súťažiť alebo sa môžu predviesť. Sú z nich skvelí vyskumníci, podnikatelia cestovatelia... a tiež gangstri. Keď Tiger chce, vie na druhých zapôsobiť sympaticky. Sláva mu dokáže rýchlo vstúpiť do hlavy, ľahko sa stane namysleným a arogantným. Jeho rebelstvo a chladná vypočítavosť ho predurčuje, aby dosiahol všetky svoje ciele.

Tiger a láska
Za prudkým a bojovným temperamentom Tigra sa skrýva veľa jemnocitu, citlivosti a sklon k zádumčivosti. Tiger je veľmi pritažlivý, no nie vždy podľa všeobecného merítka. Vyznačuje sa dobrým vystupovaním, eleganciou a originalitou, čím sa odlišuje od ostatných. V láske býva niekedy nestály, ale keď miluje, tak poriadne.

Tiger môže mať dobrý život po boku Prasaťa. Čestné a dobromyseľné Prasa alebo Sviňa, ako ho niekedy nazývajú, kompenzuje Tigrovu nerozvážnosť, dodáva mu ustálenosť a istotu. Tigrovi sa vynikajúco vodí aj s realistickým a praktickým Psom. Lojálny Pes vždy stojí Tigrovi po boku a navyše ho vie nielen krotiť, ale sa s ním aj rozprávať. Mnohostranný Kôň, ktorý však stojí pevne na zemi, je tiež skvelým partnerom pre Tigra. Majú spoločnú radosť zo života a lásku k aktivite. Rýchly a pohotový Kôň však vycíti nebezpečenstvo skôr než svojhlavý Tiger. Okrem toho sú Tigrovi nesmierne na úžitok citlivé reflexy a triezvosť Koňa.

Ani osobám narodeným v roku Potkana, Kozy, Kohúta alebo iného Tigra nerobí ťažkosti dobre s ním vychádzať. Tiger by si však mal dávať pozor, aby neprovokoval dakoho narodeného v roku Byvola. Tento vážny a nekompromisný typ nemáva pochopenie pre Tigrove finty. Keby došlo ku konfrontácii, Byvol ho môže ľahko dobodať na smrť. Takisto sa neodporúča spojenie Hada s Tigrom. Títo dvaja majú spoločné iba jedno - podozrievavú povahu. Had však prejavuje nevôľu pokojne, chladne a nebezpečne, kým Tiger kričí a obviňuje. Nenájdu spolu harmóniu. Napokon je tu ešte Opica, Tigrov najzaťatejší nepriateľ. Tá prešibaná, bystrá potvorka, ktorej to dobre a rýchlo myslí, nikdy neprestane dobiedzať do Tigra a ten napokon stratí nervy a prejaví svoju neslávnu zúrivosť, čím sa iba zosmiešni. Neprekonateľná ľstivosť Opice je naňho priveľa, styk s Opicou mu môže priniesť iba trápenie.

Partner sa do Tigra obyčajne veľmi rýchlo zamiluje. Zrejme kvôli jeho temperamentu a schopnosti vžiť sa do pocitov iných a poskytnúť im to, po čom túžia. Túži, aby ho druhí obdivovali, a preto sa stará o svoj vzhľad. Sám si je vedomí svojich fyzických predností a využíva to - aktívnym športovým životom, kde si stráži svoju fyzickú krásu i kondíciu.

Miluje pohyb, nebezpečenstvo, pestrý život a jeho odvaha ho vždy donúti riskovať. Sú veľmi citlivými a nežnými milencami. Záleží však na partnerovi nakoľko si dokáže udržať ich obdiv a priazeň. Pokiaľ má Tiger zotrvať vo vzťahu, musí byť v neustálom napätí.

Tiger - dieťa

Dieťa Tiger je uzlíček radosti a zároveň neskrotný nespratník. Malá poskakujúca živá strunka sršiaca aktivitou sa vždy vrhá do stredu udalostí. Veľmi pokojný Tigrík presne vytuší, kde sa niečo robí, a hrnie sa rovno tam. Je rozkošný, bystrý, sebavedomý a nekonečne uvravený, vo výrečnosti sa nedá nikým obmedzovať. Nenásytná zvedavosť a záujem ho vedú k tomu, že sa vrhá na všetko, čo sa hýbe, a dostáva sa do všelijakých nepríjemných situácií. Keďže je strašne aktívny a veľký nervák, rád vyvádza a vrieska a obľubuje drsné hry. Podobne ako Drak, aj on tyranizuje menej výbojné deti, kým sa mu nepodriadia. No napriek tomu ich priťahuje priateľskou, milou a družnou povahou. Tigrík prejavuje svoje city bez zábran. Máte čo robiť, aby ste zvládli nápor jeho vyhranených názorov, čo a ako by sa malo robiť, ktoré predostiera bez zaváhania. Nemá rád, keď pred ním niečo tajíte, a on,sám nevie udržať tajnosti. Keďze sa netají so svojimi pocitmi, ihneď spoznáte, že ho niečo trápi. Ale spoľahnite sa, má dosť ventilov, aby si uvoľnil nahromadenú energiu. Ak nadmieru seba vedomého a agresívneho Tigríka nebude nikto krotiť, je schopný úplne ovládnuť rodičov a stane sa z neho odporný fagan. Treba ho zavčasu naučiť ovládať svoj výbušný temperament, počúvať rozumné dôvody a pochopiť hodnotu kompromisu. Ale ten malý rebel vám jednoducho neverí. Nebol by sám sebou, keby nevyskúšal povolené hranice a možnosti, ktoré sú mu dané. Nie je ľahkou úlohou priviesť ho k tomu, aby sa držal v primeraných medziach. No čím skôr si uvedomí, kto je pánom v dome, tým lepšie preňho i pre celé okolie. Ak ho však budete správne podnecovať k disciplíne a spojíte to s láskou, srdečnosťou a veľkým pochopením, žiadne iné dieťa na to nezareaguje tak spontánne ako milučký Tigrík. Život s ním azda nie je vždy celkom bezproblémový, no bez neho by bol veľmi prázdny. Mať dieťa Tigra je odmenou samo o sebe.

Tiger a Partneri

Tiger – Potkan

Tiger a potkan majú priemerný a chladný vzťah. Tiger a potkan nemajú veľa spoločných záujmov a ťažko si hľadajú k sebe cestu.

Tiger – Byvol

Tiger a byvol majú medzi sebou veľmi komplikované vzťahy. Toto partnerstvo sa veľmi nedoporučuje. Obe znamenia sú tvrdohlavé.

Tiger – Tiger

Tigre majú veľa spoločného avšak obaja chcú byť vo vzťahu dominantný. Ak by mal tento vzťah fungovať musia byť obidvaja partneri tolerantní a musia si navzájom odpúšťať.

Tiger – Zajac

Spojenie tigra a zajaca nie je možné odporučiť. Problémom sú veľmi rozdielne povahy obidvoch znamení.

Tiger – Drak

Tiger a drak vytvárajú silný vzťah. Obe znamenia sú vyrovnané povahy. Prípadné nedorozumenia vedia rýchlo vyriešiť.

Tiger – Had

Tiger a had spoločné šťastia dosiahnu veľmi ťažko. Tiger je márnotratný a had tigra nikdy nepochopí.

Tiger – Kôň

Tiger a kôň vedie vytvoriť veľmi pekný nekomplikovaný vzťah. Vzájomná prítomnosť obidvoch vzťahu len prospieva.

Tiger – Baran

Kombinácia tigra a barana nie je veľmi vhodná. Dlhodobý vzťah vedie vytvoriť len veľmi ťažko.

Tiger – Opica

Tiger a opica spolu veľmi ťažko nachádzajú spoločnú reč. Tiger je v prítomnosti opice stále v ohrození. Obidve znamenia žijú v úplne rozdielnych svetoch.

Tiger – Kohút

Medzi tigrom a kohútom môžeme skôr hovoriť hre než o vzťahu. Obidve znamenie sú veľmi hrdé a navzájom sa dráždia.

Tiger – Pes

Tiger aj pes sú citlivé znamenia, čo predurčuje ich vzťah viac k úspechu ako k neúspechu. Tiger a pes sa vzájomne vo vzťahu neobmedzujú.

Tiger – Prasa

Spojenie tigra a prasaťa predznamenáva budúci spoločný šťastný život. Tiger obdivuje odvahu prasaťa.

 

PrihlásenieKto je online

Máme hostí: 5 pripojení

Partneri