Keď hľadáte oddaného, verného priateľa, ktorý sa vás nebude zbytočne stále na niečo pýtať a zaťažovať vás nekonečným rečnením, ste u Psa na správnej adrese. Je to človek do dažďa i nepohody. Má skutočne najušľachtilejšie vlastnosti ľudskej povahy. Je loajálny, verný, inteligentný, poctivý a vedomí si svojich povinností.

Má introvertnú povahu a v spoločnosti sa pohybuje a vyjadruje väčšinou nemotorne a jeho konverzácia nebýva veľmi oslnivá. Zato je však pozorný poslucháč. Potrpí si na úprimnosť, spravodlivosť a má rád, keď sa s ním hovorí na rovinu. Na Psa sa dá spoľahnúť, nepozná zradu a jeho diskrétnosť je príkladná, čím vzbudzuje dôveru a ostatní si ho vážia. Je vždy odhodlaný bojovať proti všetkým neprávostiam a pomôcť druhým aj za cenu obete. Ako priateľ je absolútne spoľahlivý.

Najväčším nedostatkom osoby narodenej v znamení Psa, je, že na seba berie viac úloh, ako dokáže zvládnuť. Má sklon strácať sa v detailoch, všetko okolo seba kritizovať a všade hľadať chyby. Vie byť cynický a pre svoje kúsavé poznámky býva obávaný. Nemá rád zmeny a svojou opatrnosťou často marí vlastné ambície. Veľmi dobre dokáže odhadnúť ľudí. Rozdeľuje ich na priateľov a nepriateľov, „blielu a čiernu", nič šedé medzi tým nepozná. Vie presne čo chce a vďaka svojej vytrvalosti vždy dosiahne svoj cieľ.

Pes, kariéra a peniaze
Psa materiálne výhody nezaujímajú a ľahko sa ich zrieka v prospech druhých. Nie je ambiciózny a má rád svoj kľud a poriadok. Je to dobrý pracovník, nezištný, veľkodušný a opora kolektívu. Je výkonný, pokorný, obetavý a ochotný.

Má pracovný elán, vôľu, čestnosť. V kolektíve býva obľúbený, pretože je veľmi poslušný. Ak však súrne potrebuje zohnať peniaze, podarí sa mu to rýchlo a ľahko. V každom povolaní Pes sleduje vyšší ideál. Svojej práci sa venuje s idealizmom a so všetkou svojou energiou.

Z duše nenávidí zmeny a veľmi ťažko znáša nedocenenie svojej snahy, kritiku a nespravodlivosť. Ak chcete od Psa kompromisy potom ste na zlej adrese. Je vyslovene duálny hráč. Práve pre túto vlastnosť je veľmi úspešný v službách vlasti, pôsobí aktívne v armáde a v štátnej správe. Pes je obdarený dobrým orientačným zmyslom, má dobrú intuíciu a odhad na klientov a obchodné transakcie. Dokáže vyriešiť akýkoľvek problém. Ako podriadený je veľmi uznávaný, ako šéfa ho vidíme veľmi zriedko.

Pes a láska
V láske sa zdá byť Pes chladný, ale je to len zdanie. Človek narodený v znamení Psa len nerád vystavuje svoje city na obdiv.a nerád si kohokoľvek púšťa k svojmu srdcu, je veľmi nedôverčivý. Je netrpezlivý a ustaraný - stále pochybuje o svojich vlastných citoch i citoch milovanej osoby. Za to, koho má Pes rád, sa dokáže byť do roztrhania tela. Pes sa najlepšie znáša s Koňom, Zajacom a Tigrom. Nemá konflikty s Potkanom, Hadom, Opicou, Prasaťom alebo s iným Psom. Kohúta vie iba ťažko pochopiť. Nikdy sa však neprinúti celkom uveriť príliš sebavedomému Drakovi. Nie je mu po chuti tolerovať ani večné ponosy zhovievavej Koze. A naopak, Draka zase rozzúri, keď Pes jeho veľkolepé návrhy schladí studenou sprchou, a Koza má Psa za necitlivého.

V láske je Pes otvorený, chápavý, silný, verný, úprimný, zodpovedný a neznáša intrigy. Pes je jeden z najlepších partnerov, nevyvoláva žiadne nepodstatné a plytké konflikty. Ak sa zamiluje, dokáže byť vášnivý a nežný. Je to romantik a miluje súkromie. Je vhodným partnerom pre manželstvo, stará sa o domov, svoju polovičku i o deti. Dokáže žiť neuveriteľne skromne a veľa si odrieknuť, len aby svojim deťom umožnil vzdelanie a vybavil ich do života.

Veľmi dobre znáša dominantného partnera. Potrebuje mať vždy svojho pána, ktorý je jeho motiváciou a inšpiráciou k akejkoľvek činnosti. Stačí mu láskavé slovo, aby sa vrhol do ďalších aktivít pre svojho milovaného pána. Pre neho je najdôležitejšie ocenenie najbližších.

Pes - dieťa

Toto dieťa je priateľské, šťastné a vyrovnané. Veselý, harmonický Psík neočakáva od iných veľa, rodičov i priateľov prijíma takých, akí sú. Sám je priamy, sebaistý a lojálny. Až zarážajúco jasne vidí hľadiská iných a zachováva si pritom vlastné presvedčenie a dôstojnosť. Nikdy nikomu nenaletí a je veľmi pravdepodobné, že sa pustí do zúrivého boja s protivníkom, ktorý tyranizuje celé okolie, a získa si úctu vrstovníkov.

Rozumný a pomerne dôsledný Psík zvládne školské povinnosti bez väčších ťažkostí. Neodmieta pomoc pri domácich prácach a je ochrancom mladších členov rodiny. Je hravý, priateľský a nárokuje si istý stupeň nezávislosti. Ale

verný Psík sa nikdy nezatúla ďaleko od domu. Toto dieťa si získa meno a obľúbenosť pre svoj zmysel pre humor, dobrosrdečnosť a príjemné spôsoby. Ak ho urazia, môže sa zmeniť na rebelanta, tvrdohlavca a neznášanlivého kritika. Jeho hnev vzplanie aj sa utíši pomerne rýchlo, a opäť je normálne a vyrovnané. Nepohnevá sa na dlhý čas, ľahko vie zabudnúť a odpustiť.

Ak v Psíkovi prevažuje negatívna stránka, je útočný, škriepny, sarkastický a neústupčivo tvrdohlavý. Liberálny a rozumný je iba dotiaľ, kým naňho nevyvíjate prílišný tlak. Ak má pocit, že ste nad ním neprávom nadobudli prevahu, trpko a celkom bezcitne vám to odplatí. Keď sa dá do boja, nie je prístupný diskusii ani dohode. Je lepšie neprovokovať toto tolerantné dieťa až po hranicu, odkiaľ niet návratu. Skromný Psík môže vybuchnúť ako sopka. Ak sa Psík cíti odmietaný alebo nedocenený, môže prepadnúť letargii, necitlivosti, cynizmu, alebo úplne zľahostajnie k želaniam rodičov. Chváľte ho a povzbudzujte, on sa vám štedro odmení. Veď v podstate je ochotný, netreba ho siliť do niečoho falošnými sľubmi ani sa mu čímkoľvek vyhrážať. Šikovný a diplomatický Psík neprejavuje najmenší náznak predsudkov, alebo si dá záležať, aby ich nikdy neprejavil. Nerád vyvoláva nezhody, skôr sa im vyhýba.

Bude preňho bezpečnejšie, ak mu už v ranom veku pririeknete istú zodpovednosť a pojmete ho do svojej dôvery. Spoľahlivý Psík nemá rád, keď ho obviňujú, že je klebetný. Každé tajomstvo chráni ako posvätný záväzok. Stručne povedané, Pes si od malička bráni, čo mu patrí. Má vysoký hodnotový štandard, domov a rodina stoja uňho vždy na prvom mieste.

Pes a Partneri

Pes – Potkan

Pes a potkan bývajú úžasnými priateľmi a spolupracovníkmi. Spoločný vzťah je možný len prípade, že jeden druhému nechajú dostatok životného priestoru.

Pes – Byvol

Obe znamenia sú verné a spoľahlivé pes však potrebuje slobodu a byvol toto nevie pochopiť.

Pes – Tiger

Spojenie psa a tigra je prospešná pre obidve znamenia. Tento vzťah bude charakteristický pokojom, nebude dochádzať ku veľkým konfliktom.

Pes – Zajac

Pes a zajac si nechávajú dosť priestoru, preto ich vzťah je charakteristický dôverou a schopnosťou spolupracovať bez vážnejších konfliktov.

Pes – Drak

Znalci odporúčajú sa tejto kombinácii vyhýbať. Vzťah psa a draka bude plné sporov, konfliktov a nedôvery.

Pes – Had

Priemerný vzťah charakterizuje spojenie psa a hada. Vo vzťahu chýba pochopenie a tolerancie, čo bráni hlbšiemu vzťahu.

Pes – Kôň

Pes a kôň vytvárajú pekný vzťah založený na vzájomnej príťažlivosti. Vzťah psa a koňa je veľmi vhodný aj pre podnikanie.

Pes – Baran

Pes a baran sú znamenia z rôznymi povahami, ktoré dlho spolu nevydržia. Ich vzťah bude plný napätia a rozporov.

Pes – Opica

Pomerne dobrý vzťah môže vniknúť spojením psa a opice. Vzťah by mal fungovať bez hlbších problémov.

Pes – Kohút

Pes a kohút ťažko znášajú nedostatky a sú veľmi tvrdohlaví, preto sa ich vzťah stáva skôr neľútostným bojom.

Pes – Pes

Pes má rád harmóniu a túži po rodine. Táto kombinácia má skvelé predpoklady vytvoriť dobrý pohodový vzťah.

Pes – Prasa

Pes a prasa napriek rozdielom môžu vytvoriť pekný a kvalitný vzťah. Obe znamenie nemajú potrebu rozoberať chyby toho druhého.

 

PrihlásenieKto je online

Máme hostí: 2 pripojení

Partneri